5 найпопулярніших криптовалют світу. Окрім біткоіна

Але крім біткоіна, існує більш ніж тисяча різних криптовалют. Четыре нові валюти додалися до біржі, поки писалася ця стаття.Редакція Еспресо.TV не буде вивчати кожну валюту, а розгляне лише найпопулярніші. Популярність валюти ми оцінимо за ємністю ринку – кількості грошей, які вже вкладені в криптовалюту.Кількість криптовалюти обмежена – восемьдесят четыре мільйони одиниць.Також для майнінгу в Litecoin не потрібні сильні обчислювальні потужності, як для біткоіна, а основний акцент робиться на оперативній пам'яті обчислювальної машини.Dash null

В які криптовалюти, окрім біткоіна, вкладають гроші інвестори

Вартість на момент написання статті: $313,51У две тыщи тринадцать році засновник журнальчику Bitcoin Magazine – Віталік Бутерін запропонував ускладнити систему біткоінів. Якщо в біткоін блоки створюються кожні 10 хвилин, то в Litecoin це відбувається швидше – кожні 2,5 хвилини. Але не у випадку з Ripple – його код написаний із нуля, під замовлення різних венчурних фондів.Наприклад, розумні контракти й ефір зможуть взяти на для себя обов'язки букмекерів. Ви з одним посперечалися хто з бійців – боксер Флойд Мейвезер або боєць ММА Конор Макгрегор, переможе в матчі. Ви вказуєте умови угоди в смарт-контракті, ставки списуються з вашого гаманця і зберігаються в блокчейні.

Але останнім часом інвестори, для яких біткоіни коштують надто недешево, віддають перевагу іншим криптовалютам.

Ethereum (ефіріум, ефір)

null

20% від загальної вартості ринку криптовалюти ($34 мільярди)

Кількість валюти: більше девяносто четыре мільйона одиниць

Если матч закінчується, система перевіряє результати і переводить виграш переможцю парі.Основна функція Ripple – збільшення швидкості транзакцій між банківськими операціями. А також Ripple дає змогу заощадити на транзакціях. Калькулятор на офіційному сайті Ripple показує: якщо оборот банку $5 мільйонів, то можна заощадити $3,5 на кожній транзакції.

Нову криптовалюту нередко називають біткоіни версії 2.0.

У Ethereum є майнери, які підтримують боту системи і добувають новий "ефір". Система нагороджує майнерів так само, як і майнер біткоіни.

Бота ефіру заснована на блокчейні. І ні, блокчейн це не тільки про біткоіни. Біткоіни належать до блокчейну, як електронний лист до всього інтернету. Блокчейн – це одна велика електронна система, поверх якої можна створювати різні види валют.

В ефірі так само, як і в біткоіні, є механізм підтвердження транзакцій. Ethereum, як і біткоіни, вже встиг пережити поділ на два валюти: Etherium (ETH) і Etherium Classic (ETC). "Хардфорк" (відгалуження) трапився в две тыщи шестнадцать році, після того як хакери знайшли вразливість системи і вкрали третину наявного у світі ефіру.

Тоді всі транзакції можна буде простежити. В системі Dаsh стежити за чужими транзакціями неможливо – дані про транзакції не публікуються в блоках.Бота мережі біткоінів тримається лише за рахунок майнерів – вони займаються видобутком і розподілом інформації про транзакцій по блоках.У Dash ця бота розділена на два рівні – майнери і оператори Мастернод.

Згідно з веб-сайтом CoinMarketCap, сумарний обсяг ринку криптовалюти – $156 мільярдів. Біткоіни займають 45% від загальної вартості ринку. Ethereum стартував у две тыщи пятнадцать році.

5 найпопулярніших криптовалют світу.

Кількість валюти: більше 50 два мільйона одиницьВартість на момент написання статті: $69,72Litecoin був запущений у две тыщи одиннадцать році колишнім інженером Гугл Чарльзом Лі. І якщо біткоіни розцінювався як "золото", то Litecoin називають "сріблом" криптовалюти.

Кожному користувачеві надається рейтинг довіри, що вище він, то більше шансів отримати винагороду.

Кількість валюти: більше 30 восемь мільярдів одиниць

Вартість на момент написання статті: $0,212

Більшість криптовалюти є відділеннями від біткоінів: береться код біткоіна, поліпшується або незначно змінюється і на основі створюється нова криптовалюта. Саме тому Litecoin може обробити більшу кількість транзакцій ніж у системі біткоінів. Це централізована система, де всі цифрові гроші належать одній компанії Ripple Lab. На даний момент існує близько 30 восемь мільярдів одиниць криптовалюти, і засновники системи збираються продовжити випуск до 100 мільярдів одиниць.Але це не означає, що компанія просто роздає криптовалюту.1,6% від загальної вартості ринку криптовалюти ($2,7 мільярда)

Біткоін скорочує вдвічі нагороду за відкритий блок кожні чотири роки, тоді як система ефіру має фіксовану винагороду – 5 ефірів.Блоки в ефірі з'являються кожні 10-15 секунд, на відміну від біткоінів, якому для появи нового блоку потрібно 10 хвилин.Кількість валюти: понад 7,5 мільйона одиницьВартість на момент написання статті: $333Ще одна криптовалюта, яка вийшла в результаті зміни коду біткоіна. Розумний договор укладається між двома учасниками – підписантами.

Litecoin – хардфорк (відгалуження) від біткоіна. База коду і принципи роботи у криптовалют однакові.Litecoin, як і багато подібних криптовалют, створювався з метою поліпшити систему біткоін. Так, у системі Litecoin різниться процес майнінгу.

Але метод не тільки винагороджує тих, у кого величавый залишок на рахунку, а також враховує, наскільки нередко вони здійснюють операції з іншими користувачами.Це означає, що ті, хто интенсивно допомагає економіці системи Nem винагороджуються.

null

2% від загальної вартості ринку криптовалюти ($3,29 мільярда)

Підписом є числовий ключ. Сам блокчейн працює як гарант – якщо умови договору дотримуються, обидві сторони отримують свої покупки.Спочатку ідея подібної платіжної системи була выдумана в две тыщи четыре році Райаном Фуггером.Якщо для вас не подобається, що при видобутку біткоінів і ефіру компьютер'ютери повинні витрачати обчислювальні потужності на рішення вигаданих завдань, які не несуть ніякої користі, то з Ripple компанія "орендує" потужності вашого компьютер'ютера для обробки величезних масивів наукових даних.За обробку невеликого шматочка інформації користувач отримує винагороду у вигляді валюти Ripple.Litecoin

Окрім біткоіна

Если ви думаєте про криптовалюту, то перше, про що згадуєте – це біткоін. А це економія в$ 3,5 мільйона щорічно.Технологія Ripple вже використовується величавыми банками: Bank of America, HSBC, а Western Union "експериментує" з протоколами Ripple.Ще одна відмінність від біткоінів – криптовалюту Ripple не можна майнити у звичному сенсі слова. Тоді створилася закрита система для невеликої компанії. Вперше система запрацювала в две тыщи двенадцать році.

Так з'явився Ethereum. Кошти на реалізацію проекту збирали через краудфандінг – де кожен охочий міг вкласти гроші в проект.Якщо ви не знаєте, що таке біткоін, то про нього можна прочитати здесь. Так само, як і про біткоіни кеш.

Таким чином у системі Ethereum транзакції проходять набагато швидше.Основна відмінність ефіру від біткоінів у тому, що ця криптовалюта працює за принципом "розумних контрактів".Подібні контракти створені для того, щоб повністю виключити людський фактор і посередників.

Метод POI, який використовується в Nem, об'єднує в собі концепції цих двох алгоритмів.І хоча в біткоінів є примітивна форма, саме в системі ефіру почалося повноцінне використання "розумних контрактів".Ripple null5% від загальної вартості ринку криптовалюти ($8,4 мільярда)Той, хто заносить свій вклад, може отримати додатковий XEM (валюта мережі Nem).

Не всі підтримали це рішення, адже ідея Ethereum полягає в децентралізації валюти Обзор криптовалюты UMI – Обзор крипто проектов Обзор криптовалюты UMI – Обзор крипто проектов і виключенні будь-якого людського втручання. Інвестори, які не підтримали повернення системи, перейшли на Ethereum CLassic, вартість якого слету $15,8.Але між біткоінами і ефіром існує багато відмінностей. Наприклад, біткоінів не може бути більше 20 один мільйона, тоді як кількість ефіру не обмежена.

Щоб заробити біткоіни, ви повинні взяти участь у гонці обчислювальних потужностей. Як підсумок – створення блоку дорогий і трудомісткий процес. У міру вдосконалення технологій людям доводиться витрачати більше грошей, щоб отримати останнє обладнання ASIC (машини для майнінгу). Це все алгоритми, які при застосуванні до криптовалютності допомагають підтримувати порядок під час створення блоку, провести транзакцію верно, нагородити учасників.

null

1,5% від загальної вартості ринку криптовалют ($2,7 мільярда)

Кількість валюти: 8,9999 мільярда одиниць

Вартість на момент написання статті: $0,288

Оператори відповідають за анонімність і швидкість транзакцій в системі, за що отримують винагороду.Щоб стати оператором Мастернода, потрібно залишити в заставу одна тыща одиниць Dash. Оператори отримують більшц винагороду, ніж майнери.Nem

Наприклад, система біткоінів. Litecoin і Dash працюють, використовуючи метод POW – майнери виробляють обчислення, вирішують завдання і, як доказ виконаної роботи, показують відповідь. Nem працює, використовуючи технологію блокчейна й методу POI (proof of importance- доказ важливості).Доказ важливості (POI), доказ роботи (POW) і доказ наявності (POS) мають одну спільну рису. Таким чином, ще більше енергії витрачається даремно.Метод POS працює на подобі дивідендів – ті, у кого більше коштів на рахунку, отримують відсотки. Але виходить, що "багатші" користувачі будуть ставати ще швидшими.

За правильну відповідь вони отримують винагороду.Система Nem з'явилася в кінці две тыщи пятнадцать року. На відміну від інших валют, вона має свій власний унікальний код.

З'явилася система Dash в две тыщи четырнадцать році і спочатку називалася XCoin, потім DarkCoin і в березні две тыщи пятнадцать року система отримала нинішню назву.Основна відмінність від біткоіна – повна анонімність. Біткоін анонімний до тих пір, доки не буде виявлений власник гаманця.Після такої масової крадіжки було вирішено зробити "відкат" системи. Інакше повернути вкрадені кошти було неможливо.