Kui teile meeldivad lemmikloomad, järgige alati korralikku hügieeni.

Kui teile meeldivad lemmikloomad, järgige alati korralikku hügieeni.

Mõned tõhusad ja tervislikud astmaravi dieedid hõlmavad A-vitamiini, C-vitamiini, D-vitamiini, E-vitamiini, kofeiini, oomega-3, rasvhappeid, magneesiumi, probiootikume, antioksüdante jne sisaldavaid toite. Seda tervislikku sisu võite võtta kas toiduna. , juua või ka lisandina, olenevalt sellest, kuidas teile sobib.

Näpunäiteid astma vallandajate ja allergeenide vältimiseks

Astma on üks kroonilistest haigustest, mis võivad tekkida geneetilise mõju tõttu või keskkonnategurite tõttu. Olenemata selle tülika haiguse põhjusest, on oluline, et kõik väldiksid astmahoo vallandavaid tegureid ja allergeene. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil vallandajaid ja allergeene vältida.

Konditsioneer või õhufiltrisüsteem

Meie ümbritsevas keskkonnas esinev õhusaaste või tolm vallandab väga kiiresti astmasümptomeid, kuid selle seisundiga saab hakkama, kui paigaldate koju konditsioneeri või õhufiltrisüsteemi. See elektrooniline seade püüab kinni või varjab õietolmu, tolmulestade, hallituse ja muude allergeenide sissepääsu.

Vahelduvvoolul ja muudel õhufiltreerimissüsteemidel on võime püüda kinni isegi väiksema suurusega tolmu, lestade ja õietolmu. Peale selle saate neid seadmeid kasutada ka obstruktiivsete meetoditena, et vältida seda tüüpi allergeenide sisenemist. Selle tehnika abil saate oma astmahoo uuesti läbi elada või kui teil pole astmaprobleemi veel tekkinud, peaksite alati olema valvel, et teie maja jääks tolmuvabaks.

Seda saate teha oma maja korralikult puhastades, hoides aknad kinni, eriti kui läheduses on palju põõsaid ja põõsaid, mis sisaldavad lestasid ja tolmu.

Vältige lemmikloomade kõõma

Lemmikloomade kõõma peetakse üheks peamiseks astmahoo või haiguse vallandajaks. Seetõttu vältige nii palju kui võimalik lemmikloomade kokkupuudet sulgede või karusnahaga, kuna selles lemmikloomade osas on kõõm tohutul hulgal.

Kui teile meeldivad lemmikloomad, järgige alati korralikku hügieeni. Lemmikloomade hooldamine ja regulaarne vannitamine vähendavad tõhusas koguses lemmikloomade kõõma, seega on astma tekke või kasvu oht väga väike.

Kasutage õhuniisutajaid

Allikas: Amazon.com

Niisutaja kasutamine kodus mängib astma allergeenide vähendamisel aktiivset rolli, kuid jah, optimaalse ja parima tulemuse saavutamiseks tuleb seda kasutada väga turvalises režiimis. Niisutaja eraldab veeauru, mis suurendab niiskusesisaldust õhus.

Paljudel juhtudel on näha, et astmahaigetel vabanevad selle sümptomid õhu niiskusesisalduse suurendamisel. Niisuti kasutamisel tuleb järgida mõningaid ettevaatusabinõusid, näiteks tagada, et õhuniiskuse sisaldus oleks piiratud koguses, kuna õhu niiskusesisaldus või selle suurenemine võib põhjustada tolmulestade kasvu, mille tulemuseks on astma seisundi halvenemine.

Ameerika terviseühenduse andmetel on tolmulestade kasvu vältimiseks parim õhuniisuti temperatuur vahemikus 30–45. Samuti tuleks niisutajaid aeg-ajalt korralikult puhastada, vastasel juhul võib see põhjustada hallituse kasvu, mis võib põhjustada astmaprobleeme.

Kasutage oma niisutajas alati demineraliseeritud või destilleeritud vett, muidu kui kasutate tavalist kraanivett, võib selle vee mineraalainete sisaldus põhjustada teie jaoks ebatervislike bakterite kasvu.

Renoveerige oma elukoht

Elutoa renoveerimine või tõhusad muudatused võivad suurel määral taaselustada öiseid astma sümptomeid. Just tolm ja tavalised bakterid, mis on meie asjades nagu padjad, voodilinad, kardinad, vaibad, rulood, madratsid jne, põhjustavad astmat.

Päästikute ja allergeenide tekkimist elutoas saate vältida, kui katate kõik oma asjad korralikult kinni ja vahetate õigel ajal katted. Selle asemel, et põrandal vaipu kasutada, tehke oma põrand puidust ja linoleumist, mis on püsipõrand. Puhastab enne magamaminekut korralikult teie magamistoast tolmu. Need tervislikud tavad hoiavad ära astma vallandajad.

Vältida hallituse kasvu

Hallituse sünd ja kasv mängivad astma sümptomite tõstmisel väga olulist rolli. Hallitus kasvab peamiselt teie maja niisketes või märgades kohtades, mistõttu on vajalik, et te neid kohti alati puhastaksite ja puistaksite putukamürke, et vältida hallitusseente eoseid.

Mõned kodu esmased niisked alad, kus hallitusseente eosed on vannituba, köök, hallitanud taimed ja küttepuude ala. Need kohad sisaldavad peamiselt hallituse kasvu ohtu, seega peaksite alati hoolitsema oma kodukoha märgade piirkondade eest, et vältida astma esilekutsumist.

Tuvastage oma käivitajad

Rääkides astma vallandajatest ja allergeenidest, peame ütlema, et see on inimestel erinev, kuna sama asi võib olla kellegi jaoks käivitav tegur ja see on ebaefektiivne teisele inimesele, välja arvatud mõned fikseeritud astma vallandajad.

On oluline, et te ise väga heaperemehelikult tuvastaksite, millised asjad ja koht ja keskkond teie tervislikku seisundit tõstavad. See võib hõlmata nii teie kodukohta kui ka väljaspool seda. Mõnikord juhtub, et teatud asjadega kokku puutudes halveneb meie seisund.

Kui olete oma päästikud tuvastanud, eemaldage see ilma täiendava viivituseta oma kodukohast ja vältige sellega kokkupuudet isegi siis, kui olete kodust väljas. See mõistlik nipp aitab teil palju parandada oma seisundit, vähendades astmahooge ja inhalaatori väga sagedast kasutamist.

Puhastage regulaarselt

Olge oma elukoha, hoovide ja kodu ümbritsevate alade puhastamisel väga järjekindel, et vältida tolmu, hallituse, lestade, umbrohtude ja õietolmu kasvu ega levikut. Vahetage aeg-ajalt oma tolmuohtlikke asju ja vältige vee seismist nii kodukohas kui ka väljaspool.

Kõigi nende ennetusmeetmetega saate kaitsta end astmahoo ja selle sümptomite eest. Kõik selles artiklis mainitud alternatiivsed astmaravi meetmed on astmaga seotud terviseprobleemide ravimisel üsna tõhusad; siiski on alati soovitatav enne mõne tehnika rakendamist konsulteerida arstiga.

Temporomandibulaarne liiges (TMJ), mis vastutab lõualuu üldise liikumise eest, võib liigagi sageli tekitada hulga probleeme (huvitav, et mõned neist ei ole lõualuuga seotud). TMJ-d mõjutavad probleemid tulenevad vallandajatest, mis põhjustavad piinavat valu kogu lõualuus, ümbritsevates näolihastes ja ka näiliselt mitteseotud piirkondades.

Neid probleeme nimetatakse TMJ häireks, TMJ haiguseks, TMJ sündroomiks või lihtsalt temporomandibulaarse liigese häireks (TMJ/TMD). Kuigi teadaolevalt põhjustab see kohutavat kõrvavalu ja peavalu, on enamik selle häirega seotud sümptomeid keskendunud lõualuule. Tavaliselt on lõualuu liikuvus tõsiselt häiritud, mis põhjustab lihasspasme, lõualuu lukustumist ja lõualuu hüppamist.

Lukustatud lõualuu üldine valu võib levida ka kaela ja õlgadele, mistõttu TMJ klassifitseeritakse luu- ja lihaskonna haiguseks.

Kas TMJ häire on tõusuteel?

Sisukord

Kas TMJ häire on tõusuteel? TMJ häire levinumad põhjused TMJ valuravi ja osteopaatia – kas osteopaatiline manipuleeriv ravi võib aidata? TMJ ravi vaatlus Osteopaatilise TMJ häire ravi

TMJ haigus on aeglaselt muutumas epideemiaks, kuna see on hakanud üha enam mõjutama inimesi vanuses 20–40 aastat ja peaaegu 20–30% neist isikutest näib olevat TMJ vallandajate ohvriks. Kuigi see võib ilmneda igas vanuses, usuvad mõned arstid, et see mõjutab enamikku nende parimas elueas inimesi ja üllatavalt rohkem naisi kui mehi.

TMJ sümptomid ja põhjused on sageli põimunud ja võivad tekkida ärevuse, liigeseketta kõrvalekallete (mis on oma olemuselt olemas, et vältida hõõrdumist alalõualuu luu ja kolju ajalise luu vahel), kahjustatud TMJ sidemete, kahjulike harjumuste tõttu. ja palju muid tegureid.

On muutumas äärmiselt oluliseks mõista, mis TMJ käivitab, ja TMJ häirete ravi tähtsust, mida vaatleme allpool üksikasjalikumalt.

Pildi allikas: daviddoiron.com

TMJ häire tavalised põhjused

Kuigi TMD täpsed põhjused pole veel täielikult teada, on haigusega seotud kolm peamist tegurit:

Pärilik kalduvus lõualuu valesse asendisse

TMJ sündroom on düsfunktsioon, mida võib edasi anda põlvest põlve, olgu see siis teie vanematelt või vanavanematelt, ning vale lõualuu võib olla pärilik probleem, kuna meie geneetika määrab hammaste asetuse.

Sageli võivad ebaharilikult suured hambad, kõverad hambad, väikesed hambad või muud lõualuu funktsioneerimist häirivad valesti paigutatud hambad olla geneetiline sund. Hammaste ebaõige asetus võib põhjustada ebaõiget hammustust, mis võib pikemas perspektiivis põhjustada TMJ sümptomeid, mis aja jooksul süvenevad.

Kõrge stressitase võib põhjustada lõualuu kahjustusi

Lõualuu kohustuslik funktsioon on ideaaljuhul võimaldama hõlpsat liikumist, võimaldades närida, neelata ja haigutada, kuid tõsiste stressi- ja ärevusprobleemide tõttu kipuvad inimesed kujundama parafunktsionaalseid harjumusi, mis võivad suurendada survet lõualuule. Stressist põhjustatud viha võib kaasa tuua pideva lõualuu kokkusurumise ja näolihaste jäigastumise, mis kindlasti takistab nii hammaste asetust kui ka lisab survet lõualuule ja koljuluule.

Pingelistel aegadel kipuvad inimesed magama ka vales asendis (mõnikord näoga allapoole), kus pea koormus avaldab tohutut survet ainult TMJ küljele. See võimaldab pealihases moodustada sõlme ning lihaste kokkusurumine võib takistada vereringet ja tuua kaasa nihke lõualuu struktuuris, põhjustades lihasspasme ja valu selles piirkonnas.

Äkilised traumad või piitsalöögist saadud vigastused

Äkilised tõmblused pähe või kaela kui piitsalöögi vigastuse refleks võivad põhjustada TMJ sündroomi, sundides lõualuu ümbritsevaid lihaseid üle venima ja lõualuu joondamist häirima. See põhjustab tagajärjena nihestust ja piinavat valu, mis sageli põhjustab TMD-d.

Teatavasti kahjustavad autoõnnetuste, spordivigastuste, löökide pähe või isegi löögi vastu lõualuu piitsalöögid temporomandibulaarset liigest. Kaela ja lõualuu lihaseid võib äkiline vigastus tõsiselt kahjustada, mis põhjustab sageli lihaste või sidemete rebendeid, kui neid ei ravita.

TMJ valuravi ja osteopaatia – kas osteopaatiline manipuleeriv ravi võib aidata?

TMJ sümptomite ja ravi mõistmine näitab, et lõualuu on ülitundlik asi ja seda tuleb käsitleda ülima ettevaatusega. Osteopaatiline manipuleeriv ravi toimib sageli tõhusa ravivormina TMD ja mitmesuguste muude lihastega seotud vaevuste korral.

Osteopaatia on ravimivaba ravi vorm, mille eesmärk on tugevdada luu- ja lihaskonna süsteemi (mis koosneb selgroost ning seda ümbritsevatest lihastest ja liigestest), mõjutades positiivselt üldist vereringet ja närvisüsteemi. Lihtsalt praktilist ravi kasutades saavad sertifitseeritud osteopaatia arstid diagnoosida, ennetada ja ravida vigastusi, mis põhjustavad olulist lõualuu valu.

Osteopaatia võib aidata ravida pehmete kudede struktuure, mis hoiavad TMJ-d koos. See töötab kõiki lihaseid, mis aitavad kaasa lõualuu üles-alla või vasakule-paremale liikumisele, samuti (tehnilises mõttes) välja- ja tagasitõmbumisele lihast oimulihasele ning lateraalsele ja mediaalsele pterigoidile, mis kõik mängivad olulist rolli. rollid üldises lõualuu liikumises.

TMJ-ravi vaatlus

Arst analüüsib esialgu lülisamba, kaela ja pea asendit ning liigub aeglaselt edasi kolju ja TMJ ümbritsevate pehmete kudede juurde, et mõista, kus paiknevad rõhu suurenemine ja wormin tõelised arvustused pinge. See aitab neil aktiivse või passiivse uurimise kaudu välja tuua tasakaaluhäire piirkonna, mis nõuab kohest tähelepanu.

Aktiivne uuring hõlmab patsiendil erinevaid selgrooga seotud liigutusi, et selgitada välja TMJ düsfunktsiooni põhjus.Passiivne uurimine nõuab, et osteopaadi arst tunneks otse TMJ-d, kui patsient teeb erinevaid lõualuu liigutusi, et tuvastada kõik probleemid.

Osteopaatilise TMJ häire ravi

Pärast põhjalikku läbivaatust saab arst edukalt otsustada vajaliku ravikuuri, mis on patsienditi erinev. Selleks, et ravi oleks tõhus, tuleb hinnata üldist luu- ja lihaskonna süsteemi, sest osteopaatia puhul tuleb tegeleda põhiprobleemi tõelise olemusega, et seda kõige paremini lahendada. Jätkuvate seanssidega paraneb üldine toimimine, kuna TMJ liikumine taastub järk-järgult normaalseks.

Märkus. – See artikkel on Shen Chao postitatud külaline. Shen Chao töötab Dr. Joshua Hongi naeratuse kliinikus Goodyearis, AZ, kus ta on näinud hambaimplantaatide eksimatut positiivset mõju inimese naeratusele ja enesekindlusele. Kui soovite teada, kuidas saate oma naeratust parandada, või kaalute hambaraviprotseduuri, saatke Shen Chaole e-kiri aadressil contact[at]joshuahongdds.com või külastage veebisaiti www.joshuahongdds.com. Kas soovite esitada külalispostituse? Lugege HealthResource4u külaliste esitamise juhiseid

Kurvikas ja toonuses kehakuju annab meile täiusliku ja atraktiivse välimuse. Igaüht meist pole õnnistatud Jumala kingitud kurvika figuuriga, kuid pole põhjust selle pärast muretseda. On mõned tõhusad treeningud, mis võivad teie figuuri ideaalsesse vormi viia. Nii et proovige seda tagumikku, reied ja kõhtu toniseerivat treeningut ja viige oma unistus elama.

Lõpetage treeningute tegemine, mis toimivad ainult teie keha rannakarpidele. Sa ei saa ennast niimoodi kujundada. Kõver tagumik, toonuses kõht ja tugevad reied moodustavad koos täiusliku figuuri. Nii et need peaksid olema teie peamine fookusala, et saada täiuslik kõver välimus.

Harjutage selles artiklis mainitud erinevaid treeningvorme, mis võivad vähendada liigset rasva kõhust, reiest ja tuharast. Seega ei pea te nende kolme erineva kehaosa toniseerimiseks tegema kolme erinevat treeningut. Üks treening on hea kõhu, reie ja tuhara vormimiseks.

9 parimat treeningut tagumiku ja reie toniseerimiseks & Kõht

Harjutage neid 9 parimat treeningvormi, et tasakaalustada ja selgitada välja oma keha alaosa. Alustage ühekordse harjutusega päevas ja suurendage järk-järgult kuni kaks kuni kolm korda päevas. Need on kindlad viisid tagumiku, reite ja kõhu pinguldamiseks ja toniseerimiseks. Harjutage neid iga päev, et kogeda oma figuuri drastilist muutust.

Lauapealne puusaliigese treening:

Proovige lauapealset puusaliigese treeningut, kuna see ainulaadne treeningvorm annab samaaegselt nii tagumikule, reitele kui ka kõhtule võrdselt jõupingutusi, et toniseerida need ideaalsesse suurusjärku. Seda on üsna lihtne teha. Siin on selle protsessi allpool mainitud.

Sammud:

Algul istuge põrandal kõverdatud põlvede ja painutatud jalgadega, hoides puusa venitatud.Tõstke oma käed tagasi ja asetage sõrmeotsad maapinnale näoga sissepoole.Nüüd aja käe ja kandade abil end üles, et teha maapinnaga paralleelne asend.Pöörake puusa vasakule küljele, püsige selles asendis mõni sekund ja minge siis uuesti lauaplaadi asendisse.